Таг: Санкт-Петербург

Архиепископот Јован служеше бдение за празникот Сретение Господово во Воскресенскиот Новодевички манастир во Санкт Петербург

Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, вечерта спроти празникот Сретение Господово служеше празнично бдение во Воскресенскиот Новодевички манастир во Санкт Петербург.

Прочитај повеќе

На денот на прославата на светите три Јерарси, Архиепископот Јован служеше Литургија во Новодевичкиот манастир во Санкт Петербург

Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован на денот на прославата на светите три Јерарси: Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст служеше Литургија во Новодевичкиот манастир посветен на Воскресението Христово во Санкт Петербург.

Прочитај повеќе

Архиепископот Јован се сретна со Митрополитот на Санкт-Петербург Варсануфиј

Во Новодевичкиот манастир во Санкт-Петербург, на 9 Февруари, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован оствари средба со Митрополитот санкт-петербуршки и ладожски г. Варсануфиј.

Прочитај повеќе

Овозможено од WordPress & Темплејт на Anders Norén