Таг: бдение

Архиепископот Јован служеше бдение за празникот Сретение Господово во Воскресенскиот Новодевички манастир во Санкт Петербург

Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, вечерта спроти празникот Сретение Господово служеше празнично бдение во Воскресенскиот Новодевички манастир во Санкт Петербург.

Прочитај повеќе

Архиепископот охридски Јован за именденот остана во затвор

На 26 Ноември 2014 год., Црквата го празнува споменот на светиот Јован Златоуст. Овој празник е и именден на Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован.

Прочитај повеќе

Овозможено од WordPress & Темплејт на Anders Norén